گواهینامه بدون کارت پایان خدمت

 گواهینامه بدون کارت پایان خدمت تا 3 ماه دیگر قطعی خواهد شد

روزنامه رسمی تایید شدن این مطب در را قرار دادیم .
 گواهینامه بدون کارت پایان خدمت


گواهینامه بدون کارت پایان خدمت

خبر قبلی :

تایید شدن قانون کارت پایان خدمت در مجلس :

تصویب نمایندگان در مورد قانون گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت در صورت تأیید نهایی از سوی شورای نگهبان  امکان‌پذیر شد.
با تصویب نمایندگان و در صورت تأیید نهایی از سوی شورای نگهبان اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت و یا معافیت امکان‌پذیر شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس و در ادامه بررسی لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در مقابل شخص ثالث ماده 55 را به تصویب رساندند که بر اساس آن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون ترتیبی اتخاذ نماید که امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی آن نیرو در ارتباط با موضوعات مورد نیاز نظیر سوابق تخلفات رانندگان از طریق سامانه الکترونیکی برای مراجع قضایی، صندوق تأمین خسارت بدنی و بیمه مرکزی فراهم شود. ضمن آنکه با الحاق یک بند به این ماده متقاضیان می‌توانند بدون کارت پایان خدمت گواهینامه رانندگی دریافت کنند.

همچنین بر اساس ماده 56 شرکت‌های مجاز بیمه‌ای نیز مکلف می‌شوند ظرف سه ماه از تاریخ اجرای قانون اطلاعات مورد نیاز بیمه مرکزی در مورد مشتریان خود را در چارچوب سامانه الکترونیکی و به صورت آنلاین برای بیمه مرکزی در دسترس قرار دهند و بیمه مرکزی نیز با تصویب مجلس و بر اساس ماده 57 خدمات مشابهی را برای دسترسی به اطلاعات بیمه‌ای افراد برای مراجع قضایی، شرکت‌های بیمه ذیربط، نیروی انتظامی و صندوق تأمین خسارت بدنی فراهم کند.

به گزارش ایسنا، به دلیل حجم پیشنهادات بالا و به واسطه آنکه در صورت عدم اتمام این لایحه مجلس باید فردا نیز تشکیل جلسه دهد با تصویب هیأت رئیسه و موافقت نمایندگان مواد 58 و 59 این لایحه برای بررسی‌های بیشتر و گنجاندن پیشنهادات فراوان نمایندگان به کمیسیون ارجاع شد.

یرج ندیمی از بررسی شرط گذراندن سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی در کمیسیون اقتصادی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا پیشنهادی مطرح کردم تا موضوع انجام خدمت سربازی به عنوان شرط لازم اخذ گواهینامه برداشته شود زیرا طبق قوانین بیمه‌ای خسارت بیمه‌ای شخص ثالث مشمول افراد بدون گواهینامه نمی‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه هزاران نفر به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت، سربازی، نمی‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند، تصریح کرد:

آخرین اخبار طرح گواهینامه رانندگی بدون خدمت سربازی

در این حالت بسیاری افراد مشمول بیمه شخص ثالث و پرداخت خسارت آن نشده و نمی‌توانند از مزیت‌های بیمه‌ای استفاده کنند به همین علت این پیشنهاد مطرح شد. وی تاکید کرد: عملاً موتورسواران و رانندگان وسایل نقلیه بدون انجام خدمت سربازی می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند و این موضوع در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد. /فارس نیوز

اخبار تکمیلی 16 اردیبهشت 94

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم عطاالله حکیمی نماینده مردم رودبار و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون برای حذف شرط پایان خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه خبر داد و خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هفته گذشته و در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث، موضوع حذف شرط داشتن پایان خدمت سربازی برای گواهینامه را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: از آنجا که بسیاری از زندانیان، جوانانی هستند که به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت، نتوانستند گواهینامه بگیرند و استفاده از وسائط نقلیه حق همه مردم است، لذا پیشنهادی برای حذف شرط داشتن پایان خدمت سربازی در اخذ گواهینامه مطرح شد که به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: با تصویب این طرح موتورسواران و رانندگان وسایل نقلیه بدون انجام خدمت سربازی و تنها با داشتن 18 سال سن می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند.

حکیمی در پایان گفت: این مصوبه کمیسیون اقتصادی است و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

خبر تکمیلی 19 اردیبهشت

سردار کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس که گفته بود «احتمال حذف شریط تعیین تکلیف سربازی برای دریافت گواهینامه» وجود دارد، گفت: چنین طرحی نه تنها مطرح نیست بلکه بیان آن نیز مورد هماهنگی نبوده و کار کارشناسی شده‌ای نیست و بنا نداریم به مشمولان غایب تسهیلات جدیدی ارائه دهیم.

وی با اشاره به ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی اظهار کرد: مشمولانی که مرتکب غیبت شوند، دارای یکسری محدودیت اجتماعی نظیر ممنوعیت دریافت گواهینامه، ممنوعیت دریافت وام و هرگونه مستمری، ممنوعیت دریافت پروانه کسب، ممنوعیت خروج از کشور و استخدام در شرکت‌ها و مراکز دولتی و خصوصی، ممنوعیت ادامه تحصیل و… هستند و این شرایط هیچ تغییری نکرده و تغییری نیز نخواهد کرد.

کمالی ادامه داد: البته برای مشمولان غایب یکسری تسهیلات پیش‌بینی شده که مهم‌ترین آن همین طرح جریمه ریالی سربازی است و همانطور که بارها گفته شده است مشمولانی که بیش از هشت سال غیبت از سربازی یا فرار مداوم از سربازی داشته باشند می‌توانند با پرداخت مبالغی کارت معافیت دریافت کنند و بقیه مشمولان غایب نیز باید خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند.


تهران – ایرنا – رئیس کل بیمه مرکزی قانون جدید بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ و زمان آغاز اجرای آن را 29 خرداد ماه جاری تعیین کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی افزود: در این ابلاغیه آمده است، براساس تاریخ انتشار قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و با استناد به ماده 2 قانون مدنی، این قانون از 29 خرداد ماه جاری لازم الاجراست.
همچنین طبق ماده 65 این قانون بیمه نامه های صادره پیش از لازم الاجرا شدن این قانون مشمول قانون زمان صدور خود هستند، اما در هر حال احکام بندهای الف و ب ماده 4 و مواد 11، 19، 22، 25، 30 و 32 و نیز تبصره های آن و مواد 36، 37، 38، 49، 50 و 60 در مورد بیمه نامه هایی که هنوز خسارات تحت پوشش آنها پرداخت نشده، نیز لازم الرعایه است.
همچنین تا زمانی که آیین نامه های اجرایی قانون جدیدی تهیه و تصویب نشده، آیین نامه های اجرایی موجود در حدودی که مغایر این قانون نباشد معتبر است.
ضمن آنکه حسب تکالیف مقرر در قانون و با توجه به مهلت های زمانی تعیین شده تهیه آیین نامه های اجرایی مربوطه در دستور کار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که پس از تصویب نهایی هر یک از آنها در مراجع مربوط ابلاغ خواهد شد.
به گزارش ایرنا، قانون مزبور در جلسه علنی 20 اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 29 اردیبهشت به تایید شورای نگهبان رسیده و رییس جمهوری 17 خرداد آن را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

اخذ گواهینامه بدون کارت پایان خدمت از نظر نظام وظیفه :

 پلیس - رییس سازمان نظام وظیفه عمومی در مورد تصویب بند دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت گفت: این طرح در شورای نگهبان با مشکل مواجه می شود چرا که با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح نبوده است.

خبرآنلاین، امروز صبح در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در مقابل شخص ثالث، ماده 55 به تصویب رسید که یک بند از این ماده ناظر بر این بود که متقاضیان اخذ گواهینامه بدون کارت پایانا خدمت میتوانند

رییس سازمان وظیفه عمومی که در زمان تصویب این بند از لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی در کافه خبر با خبرآنلاین گفتگو می کرد، در مورد تصویب این بند از لایحه گفت: بعید می دانم شورای نگهبان این بخش را قبول کند چرا که تغییر در قانون خدمت وظیفه عمومی باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح باشد.

او ادامه داد: در حال حاضر به این صورت نیست که کسانی که گواهینامه می گیرند حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشند؛ تاکید ما بر این است که وضعیت خدمت سربازیشان مشخص باشد. یعنی کسانی که در حال تحصیل در مدرسه یا دانشگاه هستند یا به نوعی معافیت موقت دارند می توانند گواهینامه اخذ کنند.

سردار صدرالسادات گفت: به عقیده بنده اگر قرار باشد این شرط برای اخذ گواهینامه برداشته شود، و دیگر نیازی نباشد که وضعیت خدمت سربازی فرد استعلام شود دیگر دلیلی برای محرومیت های دیگر برداشته شود!

او ادامه داد: طبق قانون در حال حاضر محرومیت هایی را برای کسی که وضعیت سربازی اش را تعیین تکلیف نکرده در نظر گرفته ایم و برای مثال درس خواندن و استخدام و گرفتن گذرنامه هم با محدودیت هایی همراه است. برداشته شدن یکی از محرومیت ها بی معنی است و اگر قرار باشد این محرومیت ها یکی یکی برداشته شوند دیگر نیازی به خدمت سربازی نیست.

رییس سازمان وظیفه عمومی در پایان گفت: اگر این موضوع تصویب شود و شورای نگهبان به آن ایراد وارد نکند لازم الاجرا خواهد بود و ما آن‌را اجرا می‌کنیم، ولی بعید است این اتفاق بیفتد.

همچنین، سردار کمالی جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: از نظر ما قانونگذاری وظیفه و حق یک نماینده مجلس است و قطعا آنچه که از سوی مجلس درباره امکان اخذ گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی مشخص شده، با هدف حل مشکلات برخی از مردم بوده است.

وی با بیان اینکه اما این مصوبه کارشناسی شده نیست و با اهداف و قوانین سربازی مغایرت دارد، گفت: این مصوبه علاوه بر اینکه میل و رغبت سربازی را کاهش می‌دهد، تامین کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح را با مشکل مواجه خواهد کرد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین این مصوبه بیش از آنکه سبب رغبت اقدام به سربازی شود، به نفع سربازان و مشمولان فراری و غایب و متخلف خواهد بود. از نظر ما این مصوبه نیاز به کار کارشناسی پیشرفته و جلب نظر و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح دارد و ما نیز به دنبال این هستیم تا با رایزنی و صحبت با نمایندگان مجلس آثار و پیامدهای چنین مصوبه‌ای را به آنان نشان دهیم.

کمالی ادامه داد: همچنین برابر بند الف ماده 10 از قانون خدمت وظیفه عمومی، اخذ گواهینامه رانندگی منوط به تعیین تکلیف خدمت سربازی است و زمانی که متقاضیان تکلیف سربازی خود را مشخص نکرده‌اند، امکان دریافت گواهینامه نخواهند داشت.

وی همچنین درباره شرایط گواهینامه به ایسنا گفت: طبق قانون متقاضیان دریافت گواهینامه باید یا دارای معافیت موقت بوده یا وضعیت سربازی خود را به طور کامل تعیین تکلیف کرده و کارت پایان خدمت و معافیت دریافت کرده باشند، در غیراینصورت گواهینامه رانندگی به آنان تعلق نخواهد گرفت.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین درباره تمدید گواهینامه نیز گفت: برای تمدید گواهینامه نیز همین قوانین وجود دارد و فردی که سربازی‌اش را تعیین تکلیف نکرده باشد، نمی‌تواند گواهینامه دریافت کند.

64 دیدگاه

 1. با سلام
  بدلیل طلاق مادرم برای من از تاریخ 1/2/96 معافیت 30 ماهه موقت صادر شده آیا با آن میتوانم برای گواهینامه ثبت نام کنم؟

  پاسخ
  • با سلام
   اگر درسیستم معاف باشید میتوانید ولی جهت اطلاع دقیق باید به آموزشگاه مراجعه نمایید

   پاسخ
 2. سلام ادمین جان.بالاخره این طرح گواهینامه بکجارسید اگه اجرانمیشه بگین خیالمون راحت بشه دیگه.آخرین اخباری که شنیدیم میگن فقط کسایی که براخریدخدمت اقدتم کردن یامعافیت تحصیلی دارن میتونن ثبت نام کنن.آخه اینوکه قبلاهم همه میدونستن نیازنبودقانون تصویب کنن واسش

  پاسخ
  • با سلام
   متاسفانه زمان اجرا شدن قانون رو اطلاع ندارم ولی از طریق کانون آموزشگاه به دنبال این طرح هستن و مردم هم با تماس با بازرسی باید خواهان اجرای سریعتر باشند

   پاسخ
 3. سلام من معافیت افسردگی دارم . اردیبهشت میشه یه سال که کارت معافیت گرفتم …باید برم کمیسیون ؟ چجوریاست ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • با سلام
   از شما تست های روانشناسی گرفته میشود و در صورت تایید میتوانید در کلاس ها ثبت نام نمایید

   پاسخ
 4. با سلام من الان فارغ التحصیلم برای کنکور میخونم آیا با مدرک معافیت تحصیلی که دارم از پلیس +۱۰ گرفته شده میتونم شرکت کنم چون فقط گفته شده که باید وضعیت سربازی معلوم باشه مال منم که معلومه تا بهمن سال بعد اعتبار داره آیا میتونم شرکت کنم واینکه کی این قانون گواهینامه بدون خدمت اجرا میشه دیگه ۵روز تا آخر سال مونده لطفا پاسخ دهید با تشکر

  پاسخ
  • با سلام
   برای ثبت نام گواهینامه حتما باید برگه اشتغال به تحصیل داشته باشید .
   در صورت تایید طرح گواهینامه بدون کارت خدمت سریعا در سایت اعلام میگردد

   پاسخ
 5. سلام ادمین جان من18سالم داره تموم میشه دانشجوهم هستم میخواستم ببینم مدارک چی باید بیارم برای ثبت نام؟؟بعدکی باید بیام برا ثبت نام؟؟

  پاسخ
  • ا سلام
   برای ثبت نام گواهینامه حتما باید برگه اشتغال به تحصیل داشته باشید .فردای تولد میتوانید ثبت نام نمایید

   پاسخ
 6. سلام دوستان. خبر جدید کی داره. آگاه کنید لطفا. متنا که همونه و هیچ تغییری نکرده ممنون

  پاسخ
 7. سلام من به شخصه چندین ماهه که پیگیر این طرح هستم و چندین بارهم به آموزشگاه های رانندگی زنگ زدم ببینم به چه مرحله ای رسیده همش میگن کامل تاییدشده فقط منتظریم بخش نامه ش بیاد.هرکی اطلاعات دقیقتری داره اطلاع بده مرسی

  پاسخ
 8. سلام آدمين پس چي شد اين قانون تا كي بايد صبر بكنيم چقد صبر

  پاسخ
 9. سلام من 4ماه پیش در اموزشگاه رانندگی ثیت نام کردم تا کم تر از 2ماه دیگه مهلت6ماه تموم میشه ایا تا اون موقع قبول میکنن

  پاسخ
  • با سلام
   بله تا 6 ماه مورد تایید است

   پاسخ
 10. آدمین عزیز لطفا اگر خبر جدیدی دریافت کردین از ما دریغ نکنین ما بی صبرانه ادامه این خبر هستیم

  پاسخ
  • با سلام
   تمامی خبرها و اطلاعات در کانال ما قرار میگیرد .
   https://telegram.me/beranim

   پاسخ
 11. کسی خبر جدید از این طرح گواهینامه نداره

  پاسخ
 12. درود بر تمامی دوستان
  اگه به خود سایت راهور مراجعه کنید http://rahvar120.ir/?siteid=1&pageid=2527 میبینید که مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهینامه، کارت پایان خدمت نیست. ولی نمیدونم چرا دستورالعملش رو هنوز به آموزشگاه ها ندادن!

  پاسخ
 13. سلام
  ادمین جان از شما بعید بود امید الکی بدید
  هفته قبل در جواب کاربر افشین فرمودید هفته بعد ( که این هفته باشه ) آخرین خبر اعلام می شود ولی نشد

  پاسخ
  • با سلام
   نویسندگان این سایت فقط با استناد به بخش نامه و اطلاعیه های دریافتی اعلام نظر مینمایند ولی متاسفانه با توجه به اطلاعیه های دریافتی به علت زمان بر بودن زیر ساخت ها زمان زیادی طول کشید البته شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام ما از آخرین اخبار اطلاع یابید : https://telegram.me/beranim

   https://telegram.me/joinchat/DGzfmT_sih3i0Z0IR1cvjg گروه همایت از این طرح

   پاسخ
 14. آقا گروه چرا دیلیت شده طرحش لغو شده درسته؟

  پاسخ
 15. سلام ادمين ميگن هفته ديگه ثبت نام ميكنن حقيقت داره

  پاسخ
  • با سلام
   هنوز بخش نامه ای برای ثبت نام به دست آموزشگاه های رانندگی نرسیده

   پاسخ
 16. سلام آدمین خواهش میکنم بفرمایید آیا غایبها و فراریها هم میتونند گواهینامه بگیرند؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام
   آخرین خبر برای اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت در هفته آینده اعلام خواهد شد تا رسیدن بخشنامه باید صبر کرد .

   پاسخ
 17. ببخشید سوالی داشتم.اگه این طرح اجرایی بشه دیگه نیازی به داشتن معافیت تحصیلی وگواهی اشتغال تحصیل برای ثبت نام.گواهینامه نیست؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
  • با سلام
   خیر دیگه نیازی به هیچ مدرکی خدمتی نیست

   پاسخ
 18. سلام دوستان من خوشحل شدم گفتم شما رو هم خوشحال کنم.
  رییس پلیس راهور شخصا اعلام کرد در سال جاری اعلام میشود.

  پاسخ
 19. همه اين حرفا كشك بود هيچ وقت اجرا نميشه مارو بگو يك سال صبر كرديم اخرش اين شد

  پاسخ
 20. سلام ادمين عزيز چي شد اين قانون يه خبر بده تا كي صبر بكنيم

  پاسخ
 21. امیدوارم هرچه زودتر به تصویب برسه و به مرحله اجرا در آد

  پاسخ
 22. ادمین تو رو خدااا اگه خبری از این قانون داری بگووو
  به کجا رسید؟

  پاسخ
 23. سلام ادمين جواب بده كي اجرا ميشه

  پاسخ
  • با سلام هر خبری که در رابطه با گواهینامه بدون پایان خدمت به دست ما برسد در کانال تلگرامی آموزشگاه beranim@ اعلام میشود.

   پاسخ
 24. سلام ادمین محترم
  خبر جدید نشده از این قانون؟

  پاسخ
  • با سلام. اخبار دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت در کانال تلگرامی beranim@ اعلام میگردد.

   پاسخ
 25. این چه تسهیلاتی هست که برای مشمولان غایب در نظر گرفته اید پرداخت سی میلیون پول شد تسهیلات شماها فقط به فکر جیب هستید

  پاسخ
 26. https://shekayat.bazresi.ir/index.htm میتونین به بازرسی کل کشور شکایت کنین از راهنمایی و رانندگی فقط اطلاعاتتون رو درست بزنین . آدمین لطفا توی تلگرام این آدرسو بزار تا شکایت کنن . من خودم شکایت کردم والا

  پاسخ
 27. سلام این سایت بازرسی کل کشوره خیلی راحت میتونین از راهنمایی رانندگی شکایت کنین. فقط اطلاعاتتون رو و تلفن همراه . همه چی رو درست بزنین تا پیگیری کنن .من خودم شکایت کردم . آدمین لطفا اینو توی تلگرام اطلاع رسانی کنین. https://shekayat.bazresi.ir/index.htm

  پاسخ
 28. سلام ادمين .چي شد اين قانون الان كه سه ماه هم گذشت ولي هنوز خبري نيست اخرش چي ميشه

  پاسخ
 29. سلام شما چرا اینقدر ساده هستید هیچ وقت این قانون عملی نمیشه سه ماه گذشت تا سه سال میگذره خبری نمیشه همون بدون گواهینامه رانندگی بکنید بهتره من خودم چند ساله همین کار میکنم تصادف کردید فرار بکنید حتی اگه شده ماشین ول بکنیم شاید مسئولین به فکر بیوفتن

  پاسخ
 30. . بابا یکی پیگیری کنه درین زمینه رهبر مصالحه ایجاد کنه… خدا رو خوش نمیاد ما با ترس و لرز بشینیم پشت فرمون…کارمون هم گیره…

  پاسخ
 31. سلام ادمین محترم این گروه تلگرامی که گفتین برای حمایت از گواهینامه بدون پایان خدمت اصلا باز نمی شه؟اگه آدرس درستش دارید بزارید
  تو رو خدا شما یه پیگیری کنید صدای ماهاااا به هیچ جا نمی سه

  پاسخ
 32. سلام ادمین عزیز خبری قطعی راجب این قانون بده بخدا خیلی در گیریم.بعد اگه میشه به گوش مجلسی ها برسونید که قانون رو پلیس راهور اجراش نمی کنه.به آنها برسه بهتر پیگیری می کنن باتشکر

  پاسخ
  • اقای نوری شما که میگفتی 1مهر ثبت نامه
   واسه چی الکی دل مردم رو خوش میکنی؟

   پاسخ
 33. سلام ادمین گرامی خبرجدیدی ازاین طرح داری مگه قرارنبودازمهراجرا بشه

  پاسخ
  • با سلام
   متاسفانه به دلیل مشکلات به تاخیر افتاده و جهت اطلاعات کامل تر به کانال @beranim تلگرام مراجعه نمایید

   پاسخ
 34. سلام ادمین عزیز
  شما که حرف و صدات به جایی میرسه لطفا پیگیر این قانون باشید آخه صدای ما بدبخت ها که به جایی نمیرسه

  پاسخ
  • با سلام لطفا نظرات و مشکلات خود را در نظرات بنویسید زیرا این قانون باید اجرا میشده و شما میتوانید با عضویت در گروه زیر مشکلات خود را مطرح و از این طرح همایت کنید
   با سلام
   این گروه برای همایت از طرح حذف کارت پایان خدمت برای دریافت گواهینامه ایجاد شده
   لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

   لینک گروه https://telegram.me/joinchat/BoAWfkChaBMomWvesUcLEQ

   آخرین اخبار را در کانال @beranim ببینید 💯

   پاسخ
 35. ادمین عزیز رفتیم تو ماه مهر پس از کی اجرا میشه؟

  پاسخ
 36. سلام ادمین گرامی شما خبر بروزی از این طرح داری؟ مگه قرار نبود از مهر اجرا بشه؟

  پاسخ
 37. سلام از مدیر سایت خواهشمندیم جواب بده آیا این طرح ک قرار بود اول مهر اجرا بشه بالاخره اجرا میشه یا خیر؟ اگه میشه زمانش رو بگید ممنون

  پاسخ
 38. سلام ادمین عزیز خبری جدیدی از این قانون نشد

  پاسخ
  • سلام
   طبق آخرین پیگیری به علت عدم اجرای قانون توسط راهنمائی و رانندگی کانون آموزشگاه ها از طریق مقامات بالاتر در حال پیگیری میباشد .

   پاسخ
 39. ایــشـالا هر چه زودتر اجـــــرا شه.

  پاسخ
  • انشاالله در مهر ماه اجرا بشه تو رو خدا کسی اگه خبری موثقی داره لطف کنه بگه

   پاسخ
 40. من از آموزشگاه رانندگی پیگیری کردم گفت از سیزدهم شهریور

  پاسخ
 41. سلام..ببخشید این قانون توسط شورا و رییس جمهور تایید شده..نمیدونین کی اجرا میشه..حداکثر تا کی؟ چون خودتونم تو سایت زدین تا سه ماه دگ..الان 3 ماه شد تقریبا

  پاسخ
  • با سلام
   ما هم فقط اطلاعات رسیده را در اینجا به شما اطلاع میدهیم طی آخرین خبر ها در مهر ماه اجرا خواهد شد

   پاسخ
 42. خواهشمندم یکی پیگیر این طرح باشه شورای نگهبانم تاید کرد ریس جمهورم قانونشو امضا کرد اما بازم هیچ خبری نیست

  پاسخ
  • ما هم امیدواریم .

   پاسخ
 43. سلام بالاخره کی قانون گواهینامه بدون پایان خدمت اجرا میشه؟ چجوری خبردار بشیم؟؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام
   قانون گواهینامه بدون پایان خدمت تصویب شده ولی هنوز به مرحله اجرا نرسیده . از طریق کانال تلگرام beranim به اطلاعتون میرسونیم.

   پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً معادله ی امنیتی را پُر کنید. *